Kawiarnia „U Smolejów” – Łukta Mazury

Wakacje i podróże tuż tuż, więc jeśli ktoś będzie w okolicy Mazur, polecam słodkie miejsce – Kawiarnia „U Smolejów”. Jak piszą na swojej stronie Właściciele, goście potrafią przyjechać z daleka specjalnie na lody. Stwierdzam, że faktycznie warto. Jeśli jesteś w okolicy, to koniecznie musisz odwiedzić to słodkie miejsce. Pyszna kawa, ciasta i lody. To kluczowe i podstawowe atuty miejsca. Zapraszam na relację z wizyty w Łukcie w Kawiarni „U Smolejów”.

Rodzinna tradycja to jednocześnie pasja i zamiłowanie do naturalnych, sezonowych produktów. Dobra, które w danym momencie oferuje natura to przekaz, który do mnie trafia najmocniej. Nie ma bowiem nic bardziej sztucznego i wymuszonego w tym, gdy widzę w styczniu tartę truskawkową. Tylko po co? Na szczęście coraz więcej słodkich miejsc bazuje na naturalności i prostocie. Dzięki takiemu podejściu klienci będą wracać. Tajemnicze receptury, wymagające opracowania też są ogromnym atutem tego miejsca.
Kawiarnia Smolej Lukta
Kawa – pyszna, przepyszna. Ja zamówiłam w wersji zimnej, ale oczywiście są przeróżne rodzaje, espresso również próbowałam. W tej postaci kawa zawsze odkryje prawdę o sobie. Nie lubię kawy kwaśnej, wszędzie to wyczuję, nawet jakby była tona mleka w filiżance. U Smolejów jest wyśmienicie. Świeża i na bieżąco palona.
kawa Kawiarnia Smolej Lukta Mazury

kawa Kawiarnia Smolej Lukta Mazury
Ciasto czekoladowe – podróżowanie z milusińskimi powoduje, że zawsze trzeba testować ciasto czekoladowe, lody czekoladowe. Tym razem było ciasto. Cudne, puchate, bogate. Wypasione. Zresztą jak widać na zdjęciu.
ciasto czekoladowe Kawiarnia Smolej Lukta

ciasto czekoladowe Kawiarnia u Smolejow Lukta

ciasto czekoladowe Smolej Lukta Mazury
Lody – w tym przypadku było kilka smaków: marchewkowe, bazyliowe i ciasteczkowe.  Jak przeczytasz na stronie, bez konserwantów, a w dodatku wiedzę jak je przygotowywać Rodzina Smolejów zdobywała we Włoszech, czyli u Mistrzów lodów.
lody w Kawiarni Smolej Lukta Mazury

lody Kawiarnia Smolej Lukta Maury

mieta Kawiarnia Smolej Lukta Mazurykawa desery Kawiarnia Smolej Lukta
Dziedzictwo Kulinarne – charakterystyczne oznaczenie białej czapki (budyniówki) z nożem i widelcem na błękitnym tle potwierdza, że wyróżniono nim potrawy albo produkty o najwyższej jakości. Jeśli widzisz ten znak, masz pewność że żywność tam nabyta jest związana z regionem, w którym właśnie jesteś. W tym przypadku są to Mazury i Powiśle. Dodatkowo przygotowane potrawy są z zachowaniem tradycyjnych receptur.
Tabliczka dziedzictwo kulinarne
Adres:
Kawiarnia Smolej
ul. Mazurska 4
14-105 Łukta
www.smolejkawiarnia.pl

Buziaki
Kinga Filipowicz z wizyta w kawiarni Smolej Lukta
Serdecznie polecam!

PS W Łukcie robią również bardzo dobre sery. Warto się zainteresować i kupić w okolicznym sklepie. Znajduje się tam bowiem ekologiczna mleczarnia Eco Łukta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *