Lukrowane pierniczki w kolorach jesieni

Sezon jesienny uważam za otwarty. Zapraszam do zabawy ciastem na korzenne pierniki. Zbieranie grzybów mam za sobą, spacery po lesie również – choć tego nigdy dość, jeśli aura pozwala. A ponieważ pogoda coraz mniej rozpieszcza, mogę w ciepełku siedzieć i lukrować ciasteczka, którą to czynność uważam za niezwykle relaksującą. I właściwie teraz będę je piekła nieustannie aż do Świąt BN. Efektami będę się dzieliła na bieżąco. Te akurat przybrały formę liści i prawdę mówiąc powstawały w pośpiechu. Ale dlaczego nie?

A więc…
korzenne liscie z lukrem krolewskim
Zbierz kasztany i żołędzie, zrób bukiet z kolorowych liści, zbieraj grzyby i wydychaj świeże powietrze. Zabierz dzieci i psa na spacer a z kasztanów zróbcie wspólnie dziwaczne ludziki. Weź wolny dzień w samym środku tygodnia – jedź do lasu, zrelaksuj się i zwolnij, nie spiesz się. Zawsze zdążysz się spóźnić 🙂 Po powrocie najlepsza będzie ciepła herbata z miodem, czekolada z chilli, ewentualnie „z prądem”, a może gorąca kawa. Kto zrobi ciasto dyniowe??? Jakie słodycze lubisz najbardziej jeść jesienią?
Sam przepis na ciasteczka nie jest skomplikowany. Znajdziesz go tutaj. Podobnie jak informacje o lukrze królewskim, instrukcje i przepis – tutaj.
korzenne liscie z lukrem krolewskim

korzenne liscie z lukrem krolewskim

listki lukrowane z piernikow

korzenne liscie z lukrem krolewskim
Udanej zabawy!

Gdzie te grzyby?

mech

Cudowny relaks w lesie.

las jesienia

i piękne okazy:

grzyby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *