Walentynki – pomysł na słodki prezent

Świat oszalał i już kilka tygodni przed Walentynkami wszędzie pojawiają się czerwone dekoracje z motywem serca. Jednocześnie coraz częściej uświadamiamy sobie, że nasi bliscy albo mają już prawie wszystko, albo coraz trudniej znaleźć taki prezent, by był niespodzianką, by realnie zaskoczył obdarowanego. Może więc warto zrobić coś własnoręcznie? Może warto upiec coś „od serca” w kształcie serca?

Przygotowałam kilka zdjęć – propozycji, które mogą być dla Ciebie inspiracją. Niektóre są mniej, inne bardziej pracochłonne, ale wszystkie w kolorze bieli, czerwieni, z kwiatami lub w kształcie serca. A może po prostu dobre śniadanko?

Przepis na bezę (lizaki bezowe, mini serduszka, kwiatuszki, mini bezy) znajdziesz tutaj.

Przepis na pierniki – kliknij tutaj, a przepis na lukier królewski do dekoracji jest tu.

A tak swoją drogą, to może jest to dzień, który skłoni do refleksji… Natknęłam się na artykuł, który mówił o tym, by spędzić ten dzień samemu, sprawić sobie przyjemność, być tylko ze sobą. Oczywiście miłość własna jest bardzo ważna, bo bez niej niewiele w życiu układa się po Twojej myśli. Jeśli nie kochasz siebie, nie jesteś w stanie obdarować tym uczuciem bliskiej Ci osoby. Możesz więc spędzić ten dzień sprawiając sobie przeróżne przyjemności, ale warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czym tak naprawdę jest MIŁOŚĆ. Podobno kto nie przeżył, ten nie wie. A może zamiast dogadzać sobie, zrób coś bezinteresownie dla kogoś, nawet przypadkowego. Może to jest pomysł na ten wyjątkowy dzień – dobry uczynek. Taki prawdziwy, płynący z głębi serca. Postaw na empatię, delikatność, wyczucie, umiejętność słuchania, uśmiech i miłe słowo. Czy potrzeba czegoś więcej?

kwiaty bezowe na walentynkibezy na walentynkiserca bezowe na walentynkilizaki bezowe na walentynkiserca pierniki na walentynkisniadanie na walentynkinaked cake na walentynkinaked cake na walentynkiserca pierniki na walentynki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *