Słodkie świąteczne prezenty: pierniki i bezy – zrób sam, to bardziej cieszy!

Nieustanne poszukiwanie prezentów, kolejki, korki, przepychanki… to nie dla mnie. Oczywiście wszystkie, które musiałam kupić już mam, ale uważam, że o wiele więcej znaczą te, które możemy przygotować samodzielnie, wspólnie z dziećmi, rodziną czy przyjaciółmi.

W moim przypadku od lat tradycją jest, że przygotowuję niewielkie słodkie upominki, które sama robię i pakuję, które dodatkowo mogą być elementem ozdobnym nie tylko prezentu, ale i ciasta. Np. tort z masy makowej z bezowymi choinkami. Klik tutaj.

biale bezowe choinki

W tym roku będą to pierniki oraz dekoracje z bezy szwajcarskiej. tradycyjnie choinki oraz wieńce. Pomysł jest bardzo prosty: pieczesz pierniki, lukrujesz, przygotowujesz bezy, pakujesz w folijki i gotowe. Oczywiście do wszystkiego należy się przygotować wcześniej. Jeśli jednak znajdziesz chwilkę, zapoznaj się z poniższymi przepisami i przygotuj słodki dodatek.

bezowy wieniec bozonarodzeniowy
  1. Przede wszystkim zaopatrz się w opakowania, folijki o szerokości dopasowanej do wielkości Twojego piernika, pudełeczka, wstążki. Ja uwielbiam do dekoracji dodawać laski cynamonu, świeże gałązki, szyszki, suszone pomarańczowe plastry, małe dekoracje na choinkę. Możliwości jest wiele.

2. Kolorowe lukry, pisaki lukrowe i posypki w różnych kształtach i kolorach. Jeśli przygotowujesz lukier samodzielnie, pełny opis i instrukcje znajdziesz tutaj. Ja w tym roku postawiłam na biel i srebrno-niebieskie posypki. Przepis na pierniki znajdziesz z kolei tutaj. Zakładam, że foremki do pierniczków masz 🙂

3. Jeśli zdecydujesz się przygotować dekoracje z bezy szwajcarskiej, przepis i niezbędne wskazówki znajdziesz tutaj.

W przypadku ww. propozycji, stawiam na sprawdzone rozwiązania. Wiem, że pierniki wychodzą świetne, a bezy cieszą szczególnie dzieci. To, jaki kształt przybiorą, zależy od inspiracji, których wokół jest wiele i od tego, w czym czujesz się dobry. Oczywiście wszystko to można przygotować wcześniej, ale praca z bliskimi równie mocno cieszy, jak ich obdarowywanie. Niech Cię nie przeraża lukier, jego gęstość i brak barwników. Jeśli ich nie masz, przygotuj w tym roku białe dekoracje pierników.

beziki swiateczne

Zapraszam na kilka zdjęć dekoracji:

bezowy wieniec bozonarodzeniowy
pierniki bozonarodzeniowe

Kochani, życzę Wam Wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Spędźcie je tak jak chcecie, a nie tak jak musicie. Nie spinajcie się, nie denerwujcie, nie pędźcie na złamanie karku. Niech to będzie Wasz czas, dobre i miłe chwile, pełne ciepła i radości. Smakujcie potrawy, ale nie przejadajcie się. Obdarowujcie się bardziej uśmiechem i dobrym słowem niż prezentami. Nie dajcie się zwariować, odpocznijcie. Postawcie na cierpliwość, celebrowanie wolnych chwil, miłość i Rodzinę.

Wszystkiego słodkiego… nie przesłodzonego!

pierniki bozonarodzeniowe
prezenty zeszłoroczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *